Zakończenie roku szkolnego klas V-VIII

Zakończenie roku szkolnego klasa V-VIIIPokaż galerie21 czerwca 2024 r. o godz. 11.30 w hali sportowej w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów klas 5 – 8 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2023/24. Dyrektor szkoły, pani Małgorzata Wróblewska, otwierając tę radosną dla wszystkich uroczystość, złożyła podziękowania nauczycielom, którzy nie szczędzili starań, by motywować uczniów do wytężonej pracy. Z kolei dzieciom i młodzieży podziękowała za trud, wysiłek oraz zaangażowanie w zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. Pogratulowała również osiągniętych wyników w nauce i sporcie. Wraz z burmistrzem miasta Kwidzyna  panem Sebastianem Kasztelanem złożyła gratulacje chłopcom  z rocznika 2010 i 2009, którzy w tym roku wywalczyli złoty medal w Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej chłopców, w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci, zdobywając tym samym tytuł MISTRZA POLSKI! A są to: Mateusz Mroczkowski, Mateusz Goska, Oliwer Guziewicz, Oskar Guziewicz, Cyprian Kiślica, Mikołaj Magdziak, Jakub Rublewski, Mateusz Samp, Jakub Waga, Oskar Waga, Michał Leśniak, Aleksander Ilkiewicz, Igor Ilkiewicz, Radosław Felkner, Adam Tissler, Vladyslav Venhlovskyi. Ogromne podziękowania skierowano także do trenerów – pana Mateusza Hanisa i pana Mieczysława Rutkowskiego.

 Ważnym punktem uroczystości było uhonorowanie absolwentów najdonioślejszą w szkole nagrodą – STATUETKĄ ZŁOTEJ SOWY. I tak statuetkę za zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej lub lokalnej otrzymała Anna Kwiatkowska z klasy VIIIA, a za wybitne osiągnięcia sportowe Oliwia Maluchnik z klasy VIIIA. Z kolei najlepsi sportowcy zostali wyróżnieni medalami. W piłce ręcznej dziewcząt medal ten zdobyła Łucja Szczepańska, zaś w piłce ręcznej chłopców medalistą okazał się Adam Tissler.  
Kolejnym punktem było złożenie  gratulacji finalistom wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. Ten zaszczytny tytuł otrzymali: finalistka Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego – Maria Małecka oraz Szymon Kacprzyk- finalista Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego.
Gratulacje zostały również skierowane do  naszych szkolnych omnibusów- do uczniów, którzy uzyskali w tym roku szkolnym najwyższą możliwą średnią ocen rocznych czyli 6,0.  Tak imponujące wyniki w nauce uzyskali: Dominik Płoński oraz Adam Prawdzik z klasy 5D, Antoni Majda z klasy 6D i Maria Małecka z klasy 7C.  Brawa i nagrody otrzymali również uczniowie ze stuprocentową frekwencją: Jan Mroczkowski, Wiktor Bielicki z klasy 5B, Dominik Płoński z klasy 5D, Olivier Podgórski z klasy 6B, Paweł Kmiecik z klasy 6D, Kornel Szuwarowski z klasy 6E oraz Maria Małecka z klasy 7C.
Po emocjach związanych z nagrodami nastał czas wzruszeń związanych z pożegnaniami. Uczniowie klasy ósmej z rozrzewnieniem żegnali się ze szkołą, dziękując za wspólnie spędzone lata. Następnie Dyrekcja złożyła serdeczne podziękowania nauczycielom odchodzącym na świadczenie emerytalne – to pani Ewa Orzędowska, pani Katarzyna Janicka oraz pani Anna Cichocka.  
Wyrazy podziękowania skierowała także do rodziców wspierających inicjatywy szkolne oraz uczniów reprezentujących szkołę w poczcie sztandarowym i działającym w Samorządzie Uczniowskim. Niezwykle uroczystym momentem był również czas wręczania gratulacji uczniom otrzymującym świadectwa z wyróżnieniem oraz ich rodzicom. Po uroczystości w hali sportowej uczniowie udali się do klas, aby z rąk wychowawców odebrać świadectwa szkolne i w ten sposób zapoczątkować długo oczekiwane wakacje. To był dzień pełen emocji!

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
ul. Mickiewicza 56B, 
82-500 Kwidzyn
Telefon: +48 55 279 42 75
Faks: +48 55 279 43 75
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny przyjęć

Sekretariat jest czynny:  
codziennie 7:30 - 15:30

Dyrektor Szkoły: 
poniedziałek - piątek

Wicedyrektorzy Szkoły: 
poniedziałek - piątek

Pedagog i Psycholog szkolny:
>> godziny pracy <<

Pielęgniarka:
 >> godziny pracy <<

Szkoła w sieci


© Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

Powrót do góry